Another one. A major key, never panic. Don’t panic, when it gets crazy and rough, don’t panic, stay calm. The key is to drink coconut, fresh coconut, trust me. They key is to have every key, the key to open every door. We the best. Find peace, life is like a water fall
Rośliny dla początkujących – od czego zacząć przygodę z kwiatami w domu?
On: commentKomentarz:
0
favoriteHit:
1605
Zieleń we wnętrzu nie tylko dobrze się prezentuje, ale również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Niestety, wiele osób rezygnuje z zakupu roślin doniczkowych z obawy, że nie poradzi sobie z ich prawidłową pielęgnacją. Nic bardziej mylnego!
Kwiaty dla opornych
Marzysz o pięknym, przytulnym i pełnym roślin wnętrzu, lecz jesteś zabiegany/ zapominalski/ rzadko bywasz w domu? Boisz się, że brak doświadczenia i umiejętności sprawi, że kwiaty uschną, a wszystkie Twoje wysiłki pójdą na marne? Na szczęście istnieje sporo mało wymagających gatunków, które przetrwają nieregularne podlewanie i drobne błędy w pielęgnacji. Koniecznie zapoznaj się z nimi już dziś:
Kaktusy i sukulenty – to propozycja roślin dla absolutnie początkujących. Są przyzwyczajone do trudnych warunków, potrafią przetrwać bez wody nawet kilka tygodni. Wymagają jedynie odpowiedniego nasłonecznienia, dlatego warto postawić je na parapecie okiennym (najlepiej z południową ekspozycją). Zdecydowanie lepiej znoszą suszę, niż nadmierne podlewanie. Na dodatek można je kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Nolina – ze względu na swoją zgrubiałą łodygę nazywana również „nogą słonia”, jest idealna dla osób, które mają mało czasu. Nie potrzebuje dużo wody, dobrze radzi sobie także z suchym powietrzem, z którym miewamy problem w sezonie grzewczym. Rośnie powoli, dzięki czemu nie trzeba jej często przesadzać i jest długowieczna.
Zamiokulkas zamiolistny – nie bez powodu określany jest mianem „żelaznej rośliny” – naprawdę trudno go zniszczyć! Magazynuje wodę w grubych łodygach i mięsistych liściach, dlatego nie wymaga częstego podlewania. Wręcz przeciwnie – zbyt mokre podłoże może być przyczyną gnicia. Radzi sobie zarówno w jasnych i słonecznych, jak i zacienionych pomieszczeniach, choć w tych drugich rośnie nieco wolniej.
Zielistka – to jedna z najpopularniejszych, a przy tym łatwych w uprawie roślin doniczkowych. Z łatwością dopasowuje się do stopnia nasłonecznienia i temperatury, nie potrzebuje intensywnego nawożenia. Szybko się rozrasta. Wystarczy podlewać ją co kilka dni.
Gdy już nabierzesz nieco wprawy
Hodowanie roślin szybko uzależnia, więc prawdopodobnie po zakupie pierwszych okazów, nabierzesz ochoty na kolejne. Początkowe sukcesy mogą również rozbudzić pragnienie posiadania nieco bardziej wymagających, lecz wciąż wytrzymałych gatunków. Warto wtedy zdecydować się na jeden z nich:
Wężownica gwinejska – jedynym wymaganiem tej rośliny jest w miarę regularne podlewanie, ponieważ nie lubi przesuszenia. Nie trzeba jej jednak nawozić, zraszać ani przycinać. Świetnie dostosowuje się do temperatury pomieszczenia oraz ekspozycji na słońce. Radzi sobie również z suchym i zanieczyszczonym powietrzem.
Dracena – czyli potocznie smokowiec. To efektowna i elegancka dekoracja, którą można w efektownej donicy. Nie jest nazbyt wymagająca. Lubi pokojową temperaturę, rozproszone światło i solidną warstwę drenażową. W okresie letnim warto podlewać ją ok. 2 razy w tygodniu, natomiast zimą wystarczy około raz na tydzień.
Begonia – z pewnością spodoba się osobom lubiącym rośliny kwitnące. Begonie są różnokolorowe i wyjątkowo ozdobne. Na dodatek można je uprawiać zarówno w domu, jak i na balkonie czy w ogrodzie. Są mało wymagające, jednak aby zapewnić im optymalne warunki wzrostu, najlepiej w miarę regularnie je podlewać i raz na jakiś czas nawozić. Będą wtedy często i długo kwitły.
Mamy nadzieję, że powyższe propozycje przypadną Ci do gustu i zachęcą do rozpoczęcia własnej przygody z hodowlą roślin. Jak powszechnie wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a miłość do roślin, w miarę nabywania kolejnych. Życzymy więc, aby w Twoim domu już wkrótce było ich jak najwięcej!
Komentarze
Jeszcze nie ma komentarzy!
Zostaw swój komentarz!