Another one. A major key, never panic. Don’t panic, when it gets crazy and rough, don’t panic, stay calm. The key is to drink coconut, fresh coconut, trust me. They key is to have every key, the key to open every door. We the best. Find peace, life is like a water fall
Dlaczego warto zbierać deszczówkę i jak się do tego zabrać?
On: commentKomentarz:
0
favoriteHit:
431
Stale postępujące zmiany klimatyczne przyczyniły się do poważnych zaburzeń gospodarki wodnej.Coraz częściej występują burze i nawałnice lub intensywne susze. Dodatkowo brakuje również śniegu, który pełniłznaczącą rolę w regulacji wilgotności gleb oraz pośrednio wpływał na poziom wód podziemnych. Oznacza to, że obecnie mamy nadmiar lub deficyt wody dlatego ważne jest jej racjonalne wykorzystywanie.
Jeżeli mieszkasz w domu lub masz szczęście w postaci altany działkowej dobrym rozwiązaniem jest gromadzenie i magazynowanie wody deszczowej. Wodę taką można wykorzystaćpodczas suszy do podlewania ogrodu, do prania oraz przy pracach porządkowych. Świetnie nadaje się również do podlewania roślin domowych, gdyż jest to woda miękka, czyli taka, za którą przepadają.
By rozpocząć przygodę z gromadzeniem deszczówki należy zaopatrzyć się w odpowiedni zbiornik retencyjny. Najprostszym rozwiązaniem są zbiorniki naziemne wyposażone we wlot na górze, do którego podłącza się rurę spustową. Na dole takiego zbiornika umieszczony jest kurek, z którego można nalać wody do konewki lub wiaderka. Nie można również zapomnieć, że bardzo ważny jest tutaj odpowiedni system orynnowania, bez którego nie jesteśmy w stanie skutecznie zebrać wody deszczowej.
Na rynku można znaleźć zbiorniki dostępne w różnych formach i kolorach, dzięki czemu mogą one pełnić również funkcję dekoracyjną. Przypominają czasem fakturą drewno, gliniane wielkie amfory lub mają wyraziste geometryczne kształty. Najczęściej wykonane są z bardzo trwałego tworzywa sztucznego.
Dla osób, które mają możliwość i chcą magazynować większe ilości wody odpowiednie będą zbiorniki podziemne, które są dużo większe od tych naziemnych. Magazynowanie wody pod powierzchnią gleby dodatkowo pozytywie wpływa na jej jakość.
Komentarze
Jeszcze nie ma komentarzy!
Zostaw swój komentarz!